Az ETO gólt követel, de hiába

egy kicsi mozgás mindenkinek kell (fotó: AFP)

Pontosan nyolcvan évvel ezelőtt, egy szép vasárnapon az ETO bajnoki mérkőzést játszott. Időutazás.

Vezette: Németh

ETO: Dombóvári – Brezányi, Gróf – Farkas, Kovács, Kerepeczky – Neiger, Lányi, Limperger, Osbóth, Tóth III. Edző: Glózer Ferenc

UTE: Antos – Dormos, Fárbás – Gyárfás, Harsányi, Kármán – Ungvári, Németh, Horváth, Krózser, Jank. Edző: Lutz Lajos

Gólok: 46’ Lányi 1-0, 57’ Jank 1-1, 62’ Tóth III 2-1

Szél ellen kezdi a játékot az ETO.

Németh fölé, majd röviddel utána Ungvári 18 méterről szabadrúgásból mellé küldi a labdát.

A 24. és 26. percben két szögletet ér el az ETO, a másodikból kavarodás támad és Osbóth lövése a felső lécről pattan le. Az ETO gólt követel, de hiába.

Az UTE alig jut túl a félvonalon.

A 38. percben Krózser nagy helyzetben mellé lő. A 43. percben éri el az UTE az első szögletet.

A második félidő első percében gólt ér el az ETO, Neiger lefut, bead, Lányi visszafejeli a labdát és a szélső a felső léc alá vágja.

Neiger később kiugrik, egyedül áll a kapussal szemben, de hibázik.

A 11. percben szép UTE-s támadás után Ungvári röviden beíveli a labdát és Jank a hálóba fejel.

Az ETO rákapcsol. A 17. percben Neiger beadja a bőrt, Lányi fejjel Tóth III elé teszi és ő kapásból a hálóba lövi.

Most ellaposodik a játék.

A 23. percben Limperger az üres kapu mellé fejel.

A 30. percben Dombóvári merész vetődéssel szedi le Horváth lábáról a labdát.

Jó: Brezányi, Kovács, Farkas, Neiger, Tóth III illetve Antos (a mezőny legjobbja), Fárbás, Harsányi és Horváth.

Glózer Ferenc: Elégedett vagyok.

Lutz Lajos: Egy-két játékosunk öregurasan mozgott, állt a pályán. A szerencsésebb csapat győzött.

*

A játéknap további eredményei:

Postás-Tokod 2-2 (félbeszakadt, a második félidőre a Tokod nem állt ki, mert nem volt orvos a pályán)

BSzKRT-Sopron 3-5

Haladás-Alba Régia 4-0

Vasas-LaFC 1-2

Pécsi DV-Pénzügy 1-1

Tatabánya-Rákoskeresztúr 2-0

A bajnokság élén a fordulót követően a Haladás állt, megelőzve a Sopront és az LaFC-ot.

Az NB I-ből alászálló ETO akkor éppen az ötödik helyen tanyázott, a győzelemmel pont az Újpestet előzte meg a tabellán. A szezont végül hatodikként zárta a csapat.

[Forrás: Nemzeti Sport, 1939. március 13. A nyitókép 1938-ban készült Franciaországban, a futball-világbajnokságon trenírozó magyar válogatottról.]

Kategória: történelem
Címke: , , , , , ,